fbpx

profitshare 1300x300

Evenimente

Noiembrie 2019
Lun Ma Mie Joi Vi Sam Dum
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Turda Dog Show

Sâmbătă, 19 Octombrie 2019 - Duminică, 20 Octombrie 2019

Salina Equines, Aleea Durgăului, Turda

Eveniment

Expozițiile chinologice realizate în fiecare an în zona noastră pe stadionul de la Viișoara se mută în acest an la Salina Equines.

Competiția Turda Dog Show este organizată de Asociația Chinologica Turda sub egida  Asociației Chinologice Romane și Federației Chinologice Internaționale.

Anul acesta evenimentul este programat pentru luna octombrie, în perioada19-20 la Salina Equines.

Asociația chinologică Turda a fost înființată în anul 2004, pana atunci existând doar filialele ale asociației Cluj-Napoca.

Din 2004 funcționează cu personalitate juridică și acceptată de adunarea generală a Acociației Chinologice Române, membră a Federației Chinologice Internaționale ( F.C.I.).

Membri fondatori ai Asociației chinologice de la Turda au fost dl. Margineanu Călin Lucian, dl. Mate Lajos Csaba și dl. Bercea Ionel.

Programul expoziției:

 CAC – 19. 10. 2019CACIB – 19. 10. 2019CACIB – 20. 10. 2019
  9:00 Inceperea arbitrajului 13:30 Inceperea arbitrajului 10:00 Inceperea arbitrajului

La expozitia CAC – J. BOG & BOG se va arbitra in ringul in care s-a arbitrat grupa.

Junior B.I.S. & B.I.S. CAC 19.10.2019 – ora 17.30

B.I.S. program CACIB 19.10.2019 – ora 17.45

B.I.S. program CACIB 20.10.2019 – ora 14.00

PROGRAM BEST IN SHOW:

 CAC 19.10.2019CACIB 19.10.2019CACIB 20.10.2019
Junior handler (8-13 ani/years)   Daniela Radu (RO) Sviatlana Radzuik (BY)
Junior handler (14-17 ani/years)   Daniela Radu (RO) Sviatlana Radzuik (BY)
Perechi/ Pairs   Tino Pehar (HR) Jochen Eberhardt (D)
Grup de crestere/ Breending grup   Sviatlana Radzuik (BY)  
Grup de urmasi/ Progeny grup   Sviatlana Radzuik (BY) Jochen Eberhardt (D)
Grupa 1 /Group 1 Anatoli Zhuk (BY) Jochen Eberhardt (D) Tino Pehar (HR)
Grupa 2 /Group 2 Zsolt Lokodi (RO) Sviatlana Radzuik (BY) Jochen Eberhardt (D)
Grupa 3 /Group 3 Jochen Eberhardt (D) Zsolt Lokodi (RO) Sviatlana Radzuik (BY)
Grupa 4 /Group 4 Jochen Eberhardt (D) Attila Kelemen (RO) Zsolt Lokodi (RO)
Grupa 5 /Group 5 Sviatlana Radzuik (BY) Tino Pehar (HR) Zsolt Lokodi (RO)
Grupa 6 /Group 6 Daniela Radu (RO) Attila Kelemen (RO) Zsolt Lokodi (RO)
Grupa 7 /Group 7 Daniela Radu (RO) Attila Kelemen (RO) Zsolt Lokodi (RO)
Grupa 8 /Group 8 Daniela Radu (RO) Zsolt Lokodi (RO) Attila Kelemen (RO)
Grupa 9 /Group 9 Attila Kelemen (RO) Attila Kelemen (RO) Daniela Radu (RO)
Grupa 10 /Group 10 Sviatlana Radzuik (BY) Attila Kelemen (RO) Attila Kelemen (RO)
Cel mai frumos ciobănesc Românesc/ Best Romanian shepherd dog   Zsolt Lokodi (RO) Daniela Radu (RO)
BIS BABY   Jochen Eberhardt (D) Attila Kelemen (RO)
BIS PUPPY   Tino Pehar (HR) Sviatlana Radzuik (BY)
BIS VETERAN   Jochen Eberhardt (D) Attila Kelemen (RO)
JUNIOR BIS Attila Kelemen (RO) Zsolt Lokodi (RO) Tino Pehar (HR)
Best In Show Sviatlana Radzuik (BY) Anatoli Zhuk (BY) Jochen Eberhardt (D)