fbpx

1380 x 300 TURDA NEWS

650x250 TURDA NEWS

PRO650x200 turda news mobil

PRO1380x300 turda news

 
 

890x300 01

Scrie un comentariu

ariesul cugir

Vineri și sâmbătă trebuiau să se desfășoare cele cinci partide ale etapei cu numărul șase din liga a treia, seria a IX-a. Din păcate, virusul SARS-CoV-2 a permit disputarea doar a trei partide.

Meciurile Sănătatea Cluj – Industria Galda și Unirea Dej – CS Hunedoara fiind reprogramate pentru 28 octombrie, respectiv 4 noiembrie.

Unirea Ungheni a câștigat duelul cu CS Ocna Mureș, scor 2-1. Gazdele au condus cu 1-0, Ocna Mureș a reușit egalarea în ultimele 10 minute, însă „ultimul cuvânt” l-au avut tot gazdele care au reușit să câștige cele trei puncte.

Derby-ul etapei s-a desfășurat la Cugir, unde CSO și-a continuat parcursul perfect cu o victorie în fața turdenilor de la Sticla Arieșul. A fost 2-1 pentru gazde, iar la bare scorul a fost 2-1 pentru oaspeți, la capătul unui meci bun calitativ și intens disputat.

Turdenii rămân cu șase puncte în clasament, însă sunt într-o situație inedită. Din cinci meciuri jucate (au o restanță), patru partide au fost disputate în deplasare.

Unirea Alba Iulia a pierdut pe teren propriu, scor 4-1, în fața celor de la Avântul Reghin, mureșenii confirmând, încă o dată, forma excelentă din acest sezon.

La sfârșitul săptămânii se vor disputa două jocuri extrem de interensate: Sticla Arieșul Turda – Sănătatea Cluj (vineri, ora 15, în direct pe TurdaNews) și Avântul Reghin – Unirea Ungheni (derby-ul județului Mureș).

Programul restanțelor din această serie:

27 octombrie (ora 15): Sticla Arieșul Turda – CS Hunedoara

28 octombrie (ora 15): Sănătatea Cluj – Industria Galda

4 noiembrie (ora 14): Unirea Dej – CS Hunedoara

foto: Dan Henegar

Etapa 6   
16.1015:00Unirea Ungheni - CS Ocna Mureș 2-1
17.1015:00CSO Cugir - Sticla Arieșul Turda2-1
17.1015:00Unirea Alba Iulia - Avântul Reghin1-4
28.1015:00Sănătatea Cluj - Industria Galda 
04.1014:00Unirea Dej - CS Hunedoara 

Clasament:

1.CSO Cugir660020-5+1518p
2.Unirea Dej540112-5+712p
3.Unirea Ungheni640210-9+112p
4.Avântul Reghin631210-9+110p
5.Sticla Arieșul Turda52038-806p
6.CS Hunedoara42025-506p
7.Unirea Alba Iulia620411-15-46p
8.Sănătatea Cluj52035-9-46p
9.CS Ocna Mureș61054-12-83p
10.Industria Galda50143-11-81p

 

Etapa 7  
23.1015:00Sticla Arieșul Turda - Sănătatea Cluj
23.1015:00Avântul Reghin - Unirea Ungheni
24.1015:00CS Ocna Mureș - Unirea Dej
24.1015:00Industria Galda - Unirea Alba Iulia
24.1015:00CS Hunedoara - CSO Cugir

viamso mesaj fb

banner caribic 012019

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator

Echipa TurdaNews

Gelu FLOREA
Manager/Jurnalist
Daciana DERDA
Jurnalist
Florin CRIȘAN
Jurnalist
Alexandra MOCEAN
Jurnalist
Eugen POP
Jurnalist
Iulia FLOREA
Administrativ/Contabilitate