fbpx

Maxi Prest oferta termopane 2020

Icon Scrie un comentariu

WhatsApp Image 2020 02 22 at 12.12.55

Sticla Arieșul Turda a încheiat la egalitate amicalul disputat împotriva celor de la Metalurgistul Cugir. Jocul s-a disputat pe terenul anexă CFR, de lângă Municipalul turdean, și s-a încheiat 4-4.

Meciul a început furibund, cu 3 goluri în primele 7 minute. Oaspeții au deschis scorul în minutul 4, prin Șăucă, după care turdenii au egalat prin Cimpoeșu, în minutul 5. Peste 2 minute, cugirenii au trecut din nou în avantaj, prin reușita lui Lupu.

Oaspeții s-au desprins la 2 goluri prin reușita lui Șăucă, din minutul 27, dar până la pauză gazdele reușesc să reducă din handicap, printr-un șut al lui Chiș (min. 44).

În partea secundă, gazdele reușesc egalarea, 3-3, prin Savu, în minutul 50. Dar oaspeții trec din nou în avantaj, la o finalizare a lui Lupu: 3-4.

Când toată lumea se gândea că oaspeții vor încheia victorioși această confruntare, Turda are un penalty în minutul 90+1 (fault în careu la Salcău), iar Marcu stabilește scorul final al acestui joc transmis în direct de TurdaNews: 4-4.

Antrenorul Costică Olariu a folosit echipa: Ungureanu - Chiș, Cocoară, Indreica, Marcu - Cimpoeșu, Savu, Salcău, Dan Florin - Cobârzan, Lemnaru. Au mai jucat: Ursu - Ititesc, Sălăgean, Porim, Varodi, Tothăzan, M.Ionescu.

Turdenii se vor deplasa la finele săptămânii viitoare la Cugir, acolo unde vor juca returul acestei ”duble” amicale, joc cu care vor încheia partidele de verificare dinaintea startului returului de campionat.