fbpx
Icon Scrie un comentariu

turda minaurbm

Fără nouă jucători care au evoluat ieri și fără accidentații Lazăr, Szoke, Iancu și Irimiuș, Potaissa Turda a pierdut astăzi, scor 24-34, în fața celor de la Minaur Baia Mare.

Gazdele, mult mai experimentate, au început mai bine meciul și s-au distanțat la trei goluri (1-4, min 7). Turdenii au intrat rapid în joc și au reușit să „strângă” scorul, chiar dacă nu au reușit să egaleze pe tabelă. La pauză, Minaur a avut un avantaj de două goluri pe tabelă (15-13).

La fel ca și în prima repriză, gazdele au început mai bine și s-a distanțat pe tabelă (14-18, min 36). Experiența superioară a băimărenilor s-a văzut și în rezultatul final.

S-a terminat 34-24 pentru Minaur și Potaissa așteptă partida de miercuri, prima oficială din 2020, contra celor de la HC Dobrogea Sud Constanța.

MINAUR BAIA MARE – POTAISSA TURDA 34-24 (15-13)

Potaissa Turda: D.Pop (7 goluri), A.Ghivil (6), R.Pop (4), Pințoiu (3), Drăgoi (2), Man (2), Fleșer, Bocoș, Totoi, C.Ghivil.

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.