fbpx

Icon Scrie un comentariu

dinamoturda

Potaissa Turda a pierdut astăzi, scor 28-36, pe terenul celor de la Dinamo București, într-o partidă ce a contat pentru faza sferturilor de finală din cadrul Cupei României FAN Courier.

Jucătorii turdeni au început excelent meciul și aveau trei goluri avans în minutul 9 (2-5). A urmat apoi o perioadă extraordinară pentru Dinamo, care a marcat de nouă ori la rând (11-5, min 17).

Turdenii au reușit să mai reducă din handicap până la pauză (18-13).

Dinamo a început excelent partea secundă, reușind să marcheze de șase ori consecutiv, distanțându-se la 11 goluri (24-13, min 37).

Finalul de meci a fost unul liniștit, dinamoviștii mulțumindu-se să mențină o diferență constantă de 8-9 goluri.

Missaoui și Bannour au fost cei mai buni oameni ai dinamoviștilor care au gestionat perfect avantajul, demonstrând de ce sunt cvadrupli campioni ai României.

Alături de Dinamo București, în Final Four-ul Cupei României s-au mai calificat: CSM Bacău, Poli Timișoara și Dobrogea Sud.

DINAMO BUCUREȘTI – POTAISSA TURDA 36-28 (18-13)

Potaissa Turda: Thalmaier (6), Cîntec (5), Ghiță (5), Talas (5), Șandru (2), Pavel (2), Rohozneanu (1), Szoke (1), Terzic (1)