fbpx

pmp 1300x300

Scrie un comentariu

ariesul recea

Arieșul Turda a terminat la egalitate, scor 1-1, partida desfășurată astăzi, pe stadionul „Municipal” contra celor de la ACS Comuna Recea. Meciul a contat pentru etapa a XXX-a, din cadrul ligii a treia de fotbal, seria a V-a.

Oaspeții au deschis rapid scorul, prin Lemac, acesta primind o minge în adâncime care l-a lăsat singur cu portarul Pop.

Arieșul a replicat rapid, însă lovitura de cap a lui Varodi a trecut puțin pe lângă poarta lui Bota.

Maramureșenii au mai ratat două ocazii la poarta Turzii (min 16 ș 18) turdenii replicând în minutul 36. În minutul 42, Vitan a scăpat singur cu Bota, însă a fost ajuns din urmă și deposedat, fază în urmă căruia gazdele au cerut penalty.

Portarul Turzii a reușit câteva intervenții excelente în finalul primei reprize, reușind să mențină diferența de un gol pe tabelă.

Spre finalul primei reprize, Arieșul a mai ratat o ocazie, Bota reușind să rețină lovitura de cap a lui Salcău. Repriza s-a încheiat cu golul anulat a lui Lemac, după un presupus henț.

În minutul 51, Lemnaru a șutat de la aproximativ 20 de metri, însă Bota a reușit să respingă de sub transversală.

După doar un minut, Arieșul a reușit egalarea, Ionescu reluând cu capul o centrare venită din corner. Balonul a trecut de puțin linia porții, oaspeții protestând vehement la decizia arbitrului.

Până la final, Arieșul a mai ratat două ocazii. S-a terminat 1-1, un rezultat echitabil după ceea ce s-a întâmplat pe teren.

La finalul articolul puteți urmări interviul cu antrenorul Turzii, Constantin Olariu.

ARIEȘUL TURDA – ACS COMUNA RECEA 1-1 (Ionescu 52`, Lemac 5`)

Arieșul Turda: Pop – Chiș, Cocoară (Indreica 16` – Oltean 46`), Ionescu, Savu, Paleoca, Ititesc, Vitan (Bria 82`), Salcău (Băețan 90`), Varodi, Lemnaru.

ACS Comuna Recea: Bota – Dincă, Urs, Erdei (Chinde 62`), David (Roș 90`), Micaș, Kereki, Ciocan (Opriș 85`), Mărieș, Rus (Pașca 88`), Lemac.