petlinii
nello construct

Fotbal: Meci demonstrativ între Sticla Turda și old-boys Sticla Turda (Video)

floris

Înainte de finalele Cupei „Adrian Șomlea”, a avut loc un meci demonstrativ între actuala echipă de la Sticla Arieșul Turda și unii dintre foștii jucători de echipa turdeană.

Partida s-a desfășurat pe durata a două reprize, de 15 minute, fiecare echipă fiind alcătuită din cinci jucători de câmp, și un portar.

După cele 30 de minute, tinerii s-au impus, scor 4-1, însă cum distracția și voia bună trebuia să fie pe primul plan, meciul a fost decis la loviturile de departajare. După patru serii, scorul a fost egal, 3-3 și arbitrii partidei au decis finalul meciului, astfel încât, toată lumea să fie mulțumită.

Inițiativa meciului a fost în ideea ca trei generații de fotbaliști (trecutul, prezentul și viitorul) să fie prezenți în aceeași sală la Turda, pentru a se da continuitate fotbalului turdean.

Sticla Arieșul Turda: M.Lăkătuș – Soporan, G.Lăkătuș, Savu, Kiesz, Moldovan, Mărie, R.Tothăzan. Antrenor: Artur Podar

Sticla Arieșul Turda (old boys): Ursu – Ormenișan, Podar, G.Tothăzan, Gherghei, Zoltan, Coroiu, M.Tothăzan, Sâsâeac, Rus. Antrenor: Ioan Onacă

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj pe Whatsapp 0744694876