fbpx

pmp 1300x300

PNL1300x300pxTrio

asacons montatorprefabricate

alde banner 728x90 06

diego banner mai2019

Scrie un comentariu

rezultate olimpiada

În această săptămână, într-un cadru festiv, a avut loc premierea elevilor Colegiului Naţional “Mihai Viteazul” calificaţi la etapele naţionale sau internaţionale ale olimpiadelor şi concursurilor şcolare. Trebuie să recunoaştem că acest an a fost unul de excepţie, deoarece un număr de şaptesprezece elevi a reuşit performanţa calificării la această etapă, situându-se printre cei mai buni elevi din judeţul Cluj la discipline ca: limba şi literatura română, matematică, istorie, sociologie, biologie, logică, geografie, Știinţele Pământului, limba engleză, ştiinţele vieţii, informatică:

 

Nr. Crt.

Numele şi prenumele

Clasa

Disciplina

Profesor îndrumător

1.      

BARAȘ IOANA

X-B

Biologie

Ceclan Maria

2.      

CANTOR ALEXANDRU-HORAȚIU

X-A

Matematică

Fodor Monica

3.      

CENAN LUANA-SARA

IX-D

Istorie

Topârceanu Lucia

4.      

FAUR UCU-MIHAI

IX-C

Istorie

Topârceanu Lucia

5.      

LĂCUSTEANU DIANA

XII-D

Logică şi Argumentare

Felezeu Viorica

6.      

LIȘCAN RAREȘ CĂTĂLIN

X-A

Informatică

Miron Florin,

Pop Daniela

7.      

LUPEA MIHAELA

XI-C

Concursul de Matematică Aplicată “Adolf Haimovici”

Simona Simonca

8.      

MORNEA RĂZVAN VIOREL

XI-D

Sociologie

Felezeu Viorica

9.      

MUREȘAN ANDREEA-MARIA

VI

Cocursul național Terra- mica olimpiada de geografie

Iosof Gabriela

10.   

NAGY KINGA

XII-D

Sociologie

Felezeu Viorica

11.   

PETHO ROBERT-ISTVAN

XI-B

Biologie

Mînican Ligia

12.   

PETHO ROBERT-ISTVAN

XI-B

Ştiinţele Pământului

Minican Ligia, Petrovai Dorina, Iosof Gabriela, Georgescu Dumitru

13.   

PREDA ANDREI CONSTANTIN

XI-A

Informatică

Miron Florin, Pop Daniela

14.   

PREDUȚ ALICE-ȘTEFANIA

VIII

Limba română

Miron Laura

15.   

RUS OANA

XI-B

Biologie

Mînican Ligia

16.   

SUCIU ANDRADA-LUCIANA

X-D

Limba engleză

Incze Daniela

17.   

ȚIGĂNILĂ ADELA-ANDREEA

XI-B

International Conference of Young Scientists

Georgescu Dumitru, Mînican Ligia

18.   

TODEA CODRUȚA

XI-D

Istorie

Topârceanu Lucia

Felicitări tuturor celor care, sub o formă sau alta, au contribuit la aceste rezultate: elevilor pentru efortul depus, profesorilor pentru dăruire şi pricepere, părinţilor şi comunităţii locale pentru susţinere!

Mult succes în etapele următoare ale competițiilor școlare!

Director, Prof. Alexandra-Maria Zamfir

Director adjunct, Prof .Dr. Dumitru Georgescu 

viamso feb2019

banner caribic 012019

Explore GoGetFunding & their blog
Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator